koniczynka

Poczekalnia lecznicy

czyli: A może coś się jeszcze da zrobić?
                                                                                                                                                                                                                           


Do lecznicy PSL trafiają limeryki niezbyt udane, ale nie beznadziejne. 
Tak naprawdę to nie kierujemy ich od razu na leczenie. Pewne niedomagania są rzeczą normalną na wczesnym etapie rozwoju i możliwa jest samoistna poprawa.
Lecznica ma ustaloną procedurę:
Utwór, który ma zadatki na świetny limeryk, zostaje tu wrzucony na przechowanie. Do autora (jeśli skontaktowanie się z nim jest możliwe) wysyłana jest informacja o tym, że limeryk wypadałoby poprawić oraz o tym, które konkretnie elementy szwankują. 
Jeśli autor zdecyduje się przysłać nowy limeryk, wersja poprawiona oceniana jest ponownie. Jeżeli twórca zadecyduje inaczej, trudno. Sami nie podejmujemy żadnych działań naprawczych, chyba że autor sobie tego życzy. 
W tym drugim przypadku poprawiamy limeryk najlepiej, jak umiemy i odsyłamy do akceptacji autora. Jeśli autor zgadza się na nasze poprawki, dopisujemy się do listy autorów. Planujemy też poddawać niektóre limeryki leczeniu w drodze konkursu. 
Ostatecznie limeryk trafia do galerii konkursowej lub do zbiorów głównych. (No, chyba że zdarzy mu się zostać zamkniętym w loszku.)
Chętni, którzy nie boją się widoku krwi, mogą się przyjrzeć przykładowej kuracji.
Do lecznicy na razie nie ma kolejek. Limeryczna Kasa Chorych przesłała wszystkie potrzebne fundusze. Można się zapisywać: lecznica@limeryki_pl.
Uwaga: nie wszyscy, którzy do nas piszą, zachowują sie jak cywilizowani ludzie. Są tacy, którzy nasyłają na nas roboty zbierające adresy ze stron WWW w celu spamowania. Na złość im właśnie zmieniliśmy zawartość tej strony tak, żeby robotom utrudnić życie. Niestety, utrudniamy je też Wam. Ufamy jednak, że wybaczycie nam tę odrobinę trudu, o którą Was niniejszym prosimy. 
Otóż, próba wysłania listu na adres wyświetlający się automatycznie po kliknięciu w odnośnik, zakończy się niepowodzeniem. Trzeba ręcznie kropką zastąpić w adresie listu znak podkreślenia. Najmocniej przepraszamy za wyżej wymienionych takich-owakich.
Najważniejsza jednak jest profilaktyka! Dlatego zachęcamy do dogłębnego zapoznania się z zasadami układania poprawnych limeryków.